Informacja,  która się przyda

Systemowe rozwiązania wsparciem w czasie pandemii…

Czas pandemii dotyczy każdej sfery naszej działalności, w szczególny sposób funkcjonowania organizacji.

Warto szczególnie teraz skorzystać ze standardu Zarządzania Ciągłością Działania, to najpopularniejsze obecnie rozwiązanie systemowe dotyczące zapewnienia ciągłości działania.

Warto wiedzieć, że najnowsze - z 2020 roku - wydanie normy PN-EN ISO 22301:2020-04 Bezpieczeństwo i odporność - Systemy zarządzania ciągłością działania – Wymagania,  zastępuje dotychczasową normę  PN-EN ISO 22301:2014-11.

Dlaczego warto ?  – zastosowanie jej wymagań pozwoli ocenić zdolność organizacji do zaspokojenia własnych potrzeb i obowiązków w zakresie ciągłości działania, identyfikując  kluczowe czynniki ryzyka mające wpływ na organizację oraz na utrzymanie jej działań w najtrudniejszych warunkach.

… takich jak czas pandemii ….

NOWOŚĆ!

 

Zachęcamy do lektury:

1. Quality Magazyn https://fundacjaqualitas.pl/qualitymagazyn/

2. Problemy Jakości http://problemyjakosci.com.pl/

3. Jesteśmy na Facebook!

 https://www.facebook.com/Klub-Polskie-Forum-ISO-9000-436882430472971

 4. Jesteśmy na LinkedIn!

https://www.linkedin.com/in/klub-pfiso-8892a41b9/


Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową

z zakresu zarządzania

IKAR JAKOŚCI IM. PROFESORA ROMUALDA KOLMANA

 

Z prac normalizacyjnych

Jak organizację mogą zarządzać innowacjami?

Zachęcamy do zaznajomienia się z pakietem norm dotyczących Zarządzania Innowacjami:

1.            ISO 56000E Zarządzanie innowacjami – Podstawy i terminologia

2.            ISO 56002E Zarządzanie innowacjami – system zarządzania innowacjami – Wytyczne

3.            ISO 56003E Zarządzanie innowacjami – Narzędzia i metody dla partnerstwa

 

Analizując treści zawarte w normach można wyciągnąć wnioski, że organizacje, które wdrożą systemy w oparciu o wymagania  powyższych norm, mogą stać się bardziej innowacyjne, a przez to prawdopodobnie także bardziej konkurencyjne.

 

Zachęcamy!

 

STRONA GŁÓWNA » 23.04.2021 on-line szkolenie: Wprowadzenie do nowego Modelu EFQM i konferencja „Quality -Sustainability – Excellence”- 23.04.2021 on-line

2021-04-21 10:37

Szanowni Państwo,

 

Klub POLSKIE FORUM ISO 9000 odjął patronatem honorowym wydarzenia, o których informujemy poniżej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu on-line „Wprowadzenie do nowego Modelu EFQM” i Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Quality -Sustainability – Excellence”, które zaplanowane sią w najbliższy piątek 23.04.2021 r. Szczegóły znajdują się poniżej.

 

Model EFQM jest globalnie rozpoznawalnym i cenionym narzędziem wspierającym organizację w zarządzaniu zmianami oraz doskonaleniu ich wyników.

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii, ale również pracy nad przygotowaniem polskojęzycznej wersji Modelu. Odpowiadając na zapotrzebowanie organizacji i przedsiębiorców zapraszamy na szkolenie on-line „Wprowadzenie do nowego Modelu EFQM”, które odbędzie się w dniu 23.04.2021 w godzinach: 09.00 – 11.30.
Szkolenie odpowiada na pytania: Jak zapewnić trwały sukces organizacji? Jak zarządzać w czasach niepewności? Na czym oprzeć budowanie wartości dla klientów?  Jak budować zaangażowanie wśród pracowników?

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest po zeskanowaniu kodu QR, który znajduje się w ulotce informacyjnej:  Wprowadzenie do Modelu EFQM.pdf lub  pod linkiem:  https://forms.gle/HWRWFtaUSnKJgtaTA

Organizowane przez nas szkolenie zbiegnie się w czasie z inauguracją polskojęzycznej wersji Modelu EFQM. Uczestnicy szkolenia otrzymają również możliwość uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Quality -Sustainability – Excellence”, która odbędzie się również w dniu 23.04.2021 i rozpocznie się  o godzinie 12.00.

Agenda konferencji: QSE Agenda_konferencja.pdf

Będzie nam bardzo miło, jeśli prześlą Państwo zaproszenie na szkolenie do osób w Państwa organizacji, które mogłyby być zainteresowane tą tematyką.

Kontakt w sprawie konferencji i szkolenia: Dr Joanna Martusewicz - Prezes Zarządu

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

tel: + 48 883 320 918 mail: joanna.martusewicz@ue.wroc.pl

adres: ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław budynek: A / pokój 13a

www: http://fundacja.ue.wroc.pl efqm: http://efqm.org/

 

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zaplanowanych spotkaniach.