NOWOŚĆ!

 

Zachęcamy do lektury:

1. Quality Magazyn http://qualitymagazyn.pl/

2. Problemy Jakości http://problemyjakosci.com.pl/

 


Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową

z zakresu zarządzania

IKAR JAKOŚCI IM. PROFESORA ROMUALDA KOLMANA

 

 

 • Komunikat

  2020-03-26 14:51

  Warszawa, 24.03.2020 r.

  Szanowni Państwo,

  Członkowie Klubu POLSKIE FORUM ISO 9000
  oraz Stowarzyszenia POLISOLAB

  Dynamika ostatnich tygodni związana jest przede wszystkim z globalną sytuacją spowodowaną koronawirusem. Sytuacja ta dotyka każdego z nas z osobną, w różnych wymiarach realizowanych działań. Występujące ograniczenia, a z nich wynikające skutki stanowią nieodłączny i decydujący element każdego przemijającego obecnie dnia, mając wpływ na podejmowane decyzje, możliwości realizacji zaplanowanych działań.

  W szczególny sposób obecna sytuacja dotyka wszystkie podmioty współczesnego rynku: szpitale, przedsiębiorstwa produkcyjne, zakłady usługowe, szkoły i uczelnie, urzędy, uświadamia ona nam jeszcze bardziej, jak ważną rolę w zarządzaniu odgrywa planowanie, w tym, oparte na analizie zagrożeń i szans.

  Sytuacja ta stanowi poważne zagrożenie, z którego musimy wyjść obronną ręką, ale z której będziemy musieli również wyciągnąć wnioski, tak by w niedługim okresie czasu stać się silniejsi i mądrzejsi, by móc budować i rozwijać prowadzoną dotychczas działalność.

  Ten trudny czas przeminie, choć otaczające nas zmiany, potrafią nas głęboko doświadczać, pamiętajmy: Świat nie stoi w miejscu!

  Życzymy Państwu i Nam Wszystkim nie tylko zdrowia i pogody ducha w tym jakże trudnym okresie czasu, ale również podejmowania decyzji, które zminimalizują wszelkie skutki, które ta nowa - w swojej skali, sytuacja nam przynosi.

  Głęboko jesteśmy przekonani, iż rozpoczęta przed dekadami działalność Klubu mająca za zadanie krzewienie idei jakości zarządzania, jeszcze bardziej uwydatni swoje znaczenie, w obliczu otaczających nas głębokich zmian wywołanych koronawirusem, które trzeba będzie nam zrozumieć i wdrażać działania, które umożliwią nam nie tylko osiągnięcie status quo, ale się doskonalić i dynamicznie rozwijać.

  Pamiętajmy, iż skuteczność działań menadżerów poznaje się przede wszystkim w podejmowanych przez nich decyzjach w sytuacjach kryzysowych. Oby ten kryzys trwał jak najkrócej.

  Ogłoszony w Naszym kraju stan epidemii, zmusza nas do podjęcia szczególnych działań, w duchu odpowiedzialności i dostosowania się do nowych warunków, dbając o dobro naszych członków.

  W związku z powyższym, przekazujemy informację:

  - od dnia 15.03.2020 r. do odwołania, biuro Klubu i Stowarzyszenia pracuje w zdalnym trybie pracy, wszystkie linie telefoniczne komórkowe, także członków Zarządu oraz adresy e-mail pozostają do Państwa dyspozycji,

  - wysyłka „Problemów Jakości” oraz „Quality Magazynu” będzie zrealizowana najszybciej, jak to będzie możliwe,

  - w możliwie najszybszym terminie będziemy Państwa informować o ustaleniach dotyczących terminów planowanych spotkań Klubu, a w tym:

  1. Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego oraz seminarium dot. Zintegrowanych Systemów Zarządzania, Warszawa,

  2. seminarium szkoleniowego „Implementacja metody FMEA na potrzeby analizy ryzyka i doskonalenia procesu”, Warszawa – zostało odwołane ze względu na epidemię,

  3. seminariumszkoleniowego „Systemowe narzędzia doskonalenia”, Warszawa,

  4. szkolenia Sekcji Auditorów, Warszawa,

  5. sympozjum „Metrologia w Systemach Zarządzania”,

  6. spotkania członków Sekcji Jednostek Certyfikujących Systemy,

  7. spotkania Sekcji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Organizacji Publicznych.

  Pozostajemy z Państwem w kontakcie, a wszelkie informacje zostaną Państwu przekazane najszybciej jak to tylko będzie możliwe, również aktualizować będziemy stronę Klubu zamieszczając wiążące informacje!

  Bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez Klub POLSKIE FORUM ISO 9000 spotkań, jest i będzie dla nas najwyższym priorytetem. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem.

  Planując statutowe działania Klubu serdecznie Państwa prosimy o przesyłanie na adres Klubu wszelkich Państwa propozycji dotyczących tematów i problemów, które należy podjąć podczas najbliższych spotkań, seminariów i szkoleń.

  Serdecznie Państwa pozdrawiamy,

  Życząc zdrowia, wytrwałości i pogody ducha,

  w tym szczególnym dla Nas Wszystkich czasie !

  W imieniu Zarządów

  Tadeusz Glazer                                                     Marek Roszak

 • PRZESUNIĘCIE TERMINU! 23.03.2020 - seminarium: Implementacja metody FMEA na potrzeby analizy ryzyka i doskonalenia procesu

  2020-02-10 11:51

  Szanowni Państwo,

   

  w związku z obecną sytuacją oraz aktualnymi zaleceniami Rządu wynikającymi z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego

  z przykrością informujemy, że 

  seminarium „Implementacja metody FMEA na potrzeby analizy ryzyka i doskonalenia procesu”, 

  które miało odbyć się 23 marca br., zostaje ODWOŁANE. 

  Nowy termin seminarium zostanie Państwu przekazany najszybciej jak to tylko będzie możliwe!

  Bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez Klub PF ISO 9000 spotkań, jest i będzie dla nas najwyższym priorytetem. 

   

  Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem.

   

  Serdecznie pozdrawiamy

 • Ankieta - dojrzałość procesowa szpitali

  2020-02-04 11:58
 • Prezes Klubu PF ISO 9000 i wiceprezes Stowarzyszenia POLISOLAB - Pan Marek Roszak członkiem Rady Normalizacyjnej PKN V kadencji na lata 2020-2023.

  2019-12-06 11:54
 • PRZESUNIĘCIE TERMINU SPOTKANIA - spotkanie Sekcja Auditorów - Auditowanie przywództwa

  2019-11-28 14:20

  Szanowni Państwo,

  Z przykrością zawiadamiam, że spotkanie robocze Sekcji poświęcone Auditowaniu przywództwa, omówienie wyników prac ustalonych podczas poprzedniego spotkania (27.09.2019 r) musimy przełożyć i w wyznaczonym terminie nie odbędzie się.

  W najbliższym czasie przekażę informację o nowym terminie spotkania.

  Serdecznie przepraszamy!

 • 10.01.2020 - seminarium Ocena cyklu życia produktu; Gliwice

  2019-11-15 12:59

  Szanowni Państwo,

  ZMIANA TERMINU SEMINARIUM - 10.01.2020!

  Instytut Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechniki Śląskiej, COBRO – Instytut Badawczy Opakowań oraz Klub POLSKIE FORUM ISO 9000 mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w seminarium naukowo - praktycznym:

   Ocena cyklu życia produktu

  Seminarium odbędzie się w dniu 10 stycznia 2020 r. w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, ul. Konarskiego 18a, Gliwice.

  1. Komunikat_1_10.01.2020 z programem i warunkami uczestnictwa.

  2. Karta uczestnictwa

  Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Klubu POLSKIE FORUM ISO 9000.

  Kartę uczestnictwa należy przesłać do 03.01.2020 r.(Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń). E-mail: konferencja@pfiso9000.pl lub fax nr 22 842 54 21

  Zapraszamy do czynnego udziału!

 • KOMUNIKAT: polska wersja językowa PN-EN ISO 19011:2018

  2019-10-16 11:50

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że została już opublikowana polska wersja językowa PN-EN ISO 19011:2018.

 • 14-15.10.2019 - Jubileusz 50-lecia pracy naukowo dydaktycznej Pana Profesora Stanisława Tkaczyka; Zawiercie

  2019-10-11 10:00

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie zapraszam na Jubileusz 50-lecia pracy naukowo – dydaktycznej Pana Profesora Stanisława Tkaczyka – Honorowego Przewodniczącego Rady Programowej Klubu PF ISO 9000.

  Jubileusz Pana Profesora obchodzony jest w ramach Konferencji MATERIAL TECHNOLOGIES IN SILESIA’2019, która odbędzie się w dniach 13-16 października 2019 roku w Hotelu Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu.

  Dni konferencyjne bezpośrednio związane z Jubilatem: 14 i 15 października 2019 roku.

  Link do strony konferencyjnej http://mts.polsl.pl/pl/.

  Termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa wraz z abstraktami (formatka do pobrania na stronie konferencji) do 14.09.2019, przez stronę konferencji jw..

  Jeszcze raz w imieniu organizatorów gorąco zapraszamy!